Hlavný partner

Naši sponzori

UNBROKEN
,,
Slabosť je voľba, ale nie moja,,

Súťaž UNBROKEN je prvá súťaž na území Oravy s pravidlami a disciplínami známymi z CROSSFITU. Ako jediná súťaž v tomto športe v širokom okolí ponúka atlétom všetkých kategórií (začiatočník, pokročilí, zviera) na vzájomnú konfrontáciu medzi sebou. Na súťaž sa nerobí žiadna kvalifikácia a je teda možné a umožnené každému, kto si chce vyskúšať a prihlási sa na ňu, skúsiť sa otestovať, zistiť svoje slabiny a spoznať nových priateľov.
Jednotlivé WOD s sú vždy poskladané z jednoduchších cvikov, vynechávajúc zložité gymnastické, alebo iné obtiažne prvky, takisto aj hmotnosti používaných závaží sú primerané. Súťaž vznikla v roku 2015 (kategórie muži a ženy), druhý ročník 2016 (kategórie muži, ženy) a v treťom ročníku 2017 by mala pribudnúť nová kategória páry (1 muž + 1 žena).

Cieľom súťaže je :
Stretnutie ľudí s rovnakým záujmom, zasúťažiť si, zistiť kto je v danom dni najlepší, odovzdať skúsenosti, nadviazať nové priateľstvá a šíriť tento šport do každého kúta Slovenska.
Prečo názov UNBROKEN ?
Slovo unbroken je známe každému, kto sa venuje crossfitu, znamená vykonať celú sériu daného cviku bez prerušenia, alebo pustenia náradia, jednoducho zaťať zuby a vydržať to do konca, nevzdať sa. Súťaž je presne o tom, nevzdať sa a dôjsť až do cieľa, prekonať sa a poraziť v prvom rade seba samého, preto názov UNBROKEN.
Organizátor:
Vladimír Fojtík , ukončené trénerstvo 1.triedy na UMB M. Bela v B. Bystrici.
Bývalý reprezentant Slovenska v atletike.
Funkčnému a cross fit tréningu sa venuje od roku 2013
Momentálne odovzdáva skúsenosti a rady 45 zverencom na Hornej Orave.

Víťazi roku 2019

Muži

1.miesto Ján Ľupták
2.miesto Martin Stieranka
3.miesto Lukáš Ľupták

Ženy

1.miesto Denisa Olejárová
2.miesto Edita Bindzarová
3.miesto Monika Fainová

Team

1.miesto DATT
2.miesto MäSOCHYSTI
3.miesto NORTH GYM

Víťazi roku 2018

Muži

1. Martin Zicho
2. Ján Ľupták
3. Martin Argaláš

Ženy

1. Alexandra Rýdza
2. Edita Bindzarová
3. Monika Halenkovičová

Team

1. My WAY
2. USG ALPHA
3. Insanity Team

Víťazi roku 2017

Muži

1. Marián Olej
2. Jozef Ľupták
3. Martin Argaláš

Ženy

1. Kristína Bražinová
2. Alena Hasalová
3. Števka Sýkorová

Team

1. CF LM // All for Buddy
2. North Team
3. The Machines

Víťazi roku 2016

Muži

1. Marek Marguš
2. Ľubomír Blcha
3.Maroš Kolcún

Ženy

1. Jana Budajová
2. Michele Vokounová
3. Kristína Bražinová

Súťažiaci

Víťazi roku 2015

Muži

1. Marek Marguš
2. Boris Oravec
3. Ján Ľupták

Ženy

1. Kristína Bražinová
2. Michaela Neušelová
3. Monika Halenkovičová

Domov